Düğün Salonu Takip ProgramıDüğün Salonu Takip Programı

Korona Günlerinde Düğünler Nasıl Yapılacak ?Düğün sektörünün de normalleşmeye dönüş planlamasına dahil olmasıyla birlikte İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmecileri Esnaf Odası’nın desteğiyle duguntakip.com olarak düğünler için hazırladığımız korona virüs tedbirleri aşağıdadır:

 1. 1. Düğün mekanlarında kapı girişlerinde ateş ölçülecek. Ateşi yüksek olanlar düğüne alınmayacak.
 2. 2. Düğüne maskesiz konuk alınmayacak.
 3. 3. Davetliler kolonya vb. dezenfektanla karşılanacak. Karşılama sırasında tokalaşma olmayacak.
 4. 4. Masalar 10-12 yerine 4-6 kişilik olacak.
 5. 5. Sandalyeler arasında en az 1 metre, masalar arasında ise en az 2,5 metre mesafe kuralına uyulacak.
 6. 6. Masalarda poşetlerin içerisinde tek kullanımlık çatal-bıçaklar olacak.
 7. 7. Tabaklar yemek servisiyle beraber gelecek. Önceden masalarda yer almayacak.
 8. 8. Takı töreninde ise gelin-damatla sarılma ve tokalaşma olmayacak, takılmak istenen altın ve paralar takı sandığına isimli zarflarla atılacak. Takı sandığında kuyruk olmaması için gelin ve damat 8. sandıkla beraber masaları ziyaret edecek.
 9. 9. Toplu fotoğraf çekiminde herkesin arasında 1 metre mesafe olacak. Toplu fotoğraf çekilecek alanın zeminine 1 metrelik mesafelerle çemberler çizilip kişilerin fotoğraf karesinde nerede durması gerektiği önceden belirtilecek.
 10. 10.Dans pistinin etrafı kurdela ile çevrilip kontrollü giriş sağlanacak. Sosyal mesafe kuralına uyulabilecek kadar kişi dans pistine alınacak. Dans sırasında sadece aynı aile mensuplarının birbirleriyle temasına izin verilecek.
 11. 11.Her düğün öncesi ve sonrası mekanda detaylı dezenfeksiyon yapılacak.
 12. 12.Kapalı düğün mekanlarında ise sürekli taze havanın sağlanıp kirli havanın tasfiye edildiği havalandırma sistemleri kurulacak. AVMlerde kullanılan havalandırma sistemlerinden çok daha iyileri düğün mekanları tarafından kullanılmakta. Kapalı düğün mekanlarının çoğunluğunun bu sistemleri hali hazırda kullandığını da hatırlatmak isteriz.
 13. 13.Düğün mekanları ve organizatörleri, düğüne çocukların ve 65 yaş üstü vatandaşların davet edilmemesi için düğün sahiplerine uyarılarda bulunacak.

© 2009-2020 Düğün Takip